Aplinkosaugos projektas

Atsinaujinančių gamtos išteklių naudojimas. Biobased žaliavos

Domėtis tvarios produktų gamybos galimybėmis pradėjome dar 2015 metais. Vienas iš pirmųjų atsinaujinančių gamtos šaltinių, kuriuos pritaikėme savo gamyboje – iš cukranendrių gaminami biopolimerai, vėliau – „Sabic Bio Based“ (biologinės kilmės) žaliavos.   

Bioplastikas žinomas kaip mažiausiai kenksminga plastikų rūšis, gaminama iš atsinaujinančių resursų, t.y. augalų. Tokių resursų naudojimas – didelė pergalė siekiant mažinti taršą ir saugoti planetą. Šie sprendimai leidžia naudoti reikšmingai mažiau iškastinių medžiagų bei sumažinti taršą jas perdirbant.  

Iš atsinaujinančių gamtos išteklių gaminamas polietilenas (PE) yra sertifikuotas pagal „International Sustainability and Carbon Certification“ (ISCC PLUS).

Palyginti su iškastinėmis medžiagomis, šie gaminiai palieka net iki 80% mažesnį anglies dioksido pėdsaką ir padeda sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų pėdsaką. Turėdami šias tvarumui svarbias savybes, jie pasižymi tokia pačia aukšta kokybe kaip ir produktai, gaminami iš iškastinių žaliavų.

Gaminių sudėtyje gali būti net iki 90% atsinaujinančių gamtos išteklių žaliavų, šie gaminiai yra 100% perdirbami