GAMYBOS TECHNOLOGIJOS
Ekstruizijos technologijos
Ekstruzija – tai procesas, kurio metu išlydyta medžiaga yra spaudžiama per specialią formą, siekiant sukurti norimos formos bei dydžio gaminius. Ekstruzija yra plačiai naudojamas metodas įvairiems plastikams ir kitoms medžiagoms apdoroti.
Ekstruzijos metu medžiaga pirmiausia ištirpdoma ir homogenizuojama specialiame įrenginyje, o po to spaudžiama per antgalį, suteikiantį gaminiui norimą formą, pavyzdžiui vamzdį, plokštę ar plėvelę. Ekstruzijos procesas leidžia gaminti ilgus, nepertraukiamus gaminius (plėvelės rulonas), todėl jis yra labai efektyvus ir plačiai naudojamas pramonėje.
Pūsta plėvelė yra labiausiai paplitęs procesas, kai gaminamos nepertraukiamos plėvelės, kurios pirmiausia naudojamos pakuotėms. Pirmasis proceso etapas – plastiko išlydymas ekstruderyje, tada išlydytas polimeras patenka į formavimo galvutę ir suformuojamas į plastiko medžiagos vamzdelį. Daugiasluoksnėms plėvelėms gaminti reikia vieno ekstruderio kiekvienai medžiagai, jų išlydyti sluoksniai sujungiamos formavimo galvutėje, kad sudarytų vientisą plėvelės sluoksnį. Tuo pat metu į plėvelės vamzdelį pučiamas suslėgtas oras, kad būtų pasiektas norimas plėvelės storis ir plotis. Į plėvelės vamzdžio išorę pučiamas atšaldytas oras. Atvėsinta plėvelė yra pjaustoma ir vyniojama į rulonus.
- 13 gamybos linijų;
- 1-7 plėvelės sluoksniai;
- Metiniai pajėgumai 23 000 tonų;
- Žaliavos: LDPE, MDPE, HDPE, EBA, EVA, PP, LLDPE, mLLDPE, PA, EVOH;
- Galimi priedai: įvairios spalvos , antiblokas, UV stabilizatorius, antifogas (nerasojimui), slydimo priedai, antistatikas (nestatiškumui), mažinantys slydimą, mažinantys degimą.
Maišelių technologijos
Maišelių gamyba
Kokybiški polietileniniai maišeliai yra skirti įvairios produkcijos fasavimui, maisto produktų ir pramoninių prekių pakavimui. Jie padeda apsaugoti įvairios paskirties daiktus, produktus sandėliavimo ir transportavimo metu. UAB „Umaras“ siūlo platų pakavimui skirtų gaminių pasirinkimą – tai vakuuminiai daugiasluoksnės plėvelės maišeliai, laminuoti maišeliai, naudojami žuvies produktų ir jūros gaminių pakavimui, specialūs maišai durpėms, dirvožemiui, medžio granulėms pakuoti, įdėklai arba buteliniai maišai konteineriams.
Maišeliai iš polietileno gali būti nuo 80 iki 2000 mm pločio, o su klostėmis net iki 3000 mm. Jų storis gali svyruoti nuo 25 iki 200 µ. Norimo ilgio, pločio bei storio pakavimo medžiagos gali būti gaminamos, atsižvelgiant į individualius reikalavimus, todėl maišelių gamyba atitinka net išrankiausių klientų lūkesčius
Maišelių specifikacijos pagal poreikius
Gaminant maišelius UAB „Umaras“ naudoja plėvelę, pagamintą iš žemo arba aukšto tankio polietileno. Svarstant, kokią medžiagą ar gamybos technologiją pasirinkti, visuomet atsižvelgiama į individualius užsakovo poreikius, verslo specifiką ir gaminamos pakuotės paskirtį. Platus gaminių asortimentas kiekvienu atveju leidžia pasirinkti labiausiai tinkamas pakuotes.
Maišelių apimtys ir galimybės
Daugiau kaip 90 mln. vnt. maišų per metus
- Gaminame:
- Pastatomi maišeliai
- Pastatomi maišeliai su užtraukimu
- Vakuuminiai maišeliai
- Vakuuminiai maišeliai su užtraukimu
- Paprasti maišai, su viena siūle, pajėgumai 30 mln. maišelių per metus
- Paprasti maišai, su viena siūle susukti į rulonus, pajėgumai 20 mln. maišelių per metus
- Vakuuminių maišų matmenys:
- 178 – 710 mm plotis
- 60 – 1220 mm aukštis
- Žaliavos:
- PET
- PE
- PET+ Metalized
- BOPP
- Visų rūšių laminuotos plėvelės ir jų deriniai
Spaudos technologijos
Spausdinimas – tai procesas, kurio metu naudojant įvairias technologijas vaizdas, tekstas ar kita informacija yra perkeliami ant gaminio paviršiaus.
Spausdinimo tikslas – perduoti informaciją, puošti ar identifikuoti produktą bei gaminio pakuotę. Yra daug spausdinimo būdų, pvz., fleksografinis, ofsetinis, giliaspaudis, šilkografijos, skaitmeninis ir kt., kiekvienas iš jų yra pritaikomas priklausomai nuo skirtingų medžiagų.
Dvi fleksografinės spausdinimo mašinos su naujausiomis technologijos, galinčios spausdinti 8 skirtingas spalvas, dvi mašinos galinčios spausdinti 6 skirtingas spalvas.
Pagaminame 100 000 000 metrų pakuočių su spauda per metus. Pakavimui su spauda, mūsų siūlomos pakavimo prekės gali būti pagamintos su pageidaujama spauda, kuri leis nesunkiai atpažinti Jūsų gaminius. Gražesnė estetinė išvaizda bei efektyvesnė prekinio ženklo reklama bus nesunkiai pasiekiama pasitelkus kokybišką spaudą.
- Galimybės:
- Plėvelė su spauda
- Plėvelė spausdinimui
- Plėvelė su spauda maišų gamybai
- Plėvelė su spauda, palečių uždengimui
- FFS pakavimo plėvelės su spauda
- Perdirbimo ženklų, piktogramų ir kt. spauda
- Matmenys:
- Spaudos maksimalus plotis 1450 mm
- Spaudos ilgis: 360 – 1300 mm
- Spaudos ir plėvelės tipai:
- LDPE juosta
- HDPE juosta
- Daugiasluoksnės juostos
- PP juosta
- PET
- Rulonais ar pusiau rulonais
Laminavimo technologijos
Laminavimas – tai procesas, kurio metu du ar daugiau skirtingų medžiagų sluoksnių yra sujungiami į vientisą struktūrą. Šie sluoksniai gali būti popierius, plastikas, ar kiti.
Sujungimas gali būti atliekamas naudojant klijus, šilumą, slėgį arba jų derinį. Laminavimas pagerina medžiagų savybes, tokias kaip stiprumas, atsparumas vandeniui, šviesai ar kitiems aplinkos veiksniams. Laminavimas plačiai taikomas pakavimo pramonėje, kuriant stiprias, estetiškas ir funkcionalias pakuotes.
80 000 000 metrų laminuotos produkcijos per metus.
- Galimybės:
- Maisto gaminių pakavimas (šaldyti produktai, daržovės, žuvis, kepti gaminiai, pikantiški ir saldūs skanėstai, grūdai, kava ir t.t.)
- Asmeninės kūno priežiūros priemonių ir kosmetikos produktų pakuotės (skalbimo milteliai, kremai, geliai)
- Trąšos, durpės, medžio granulės ir kiti birūs gaminiai
- Gyvūnų maisto pakuotės
- Kitos
- Žaliavos:
- PE
- BOPP (skaidri, metalizuota, balta, perlamutrinė)
- CPP
- PET (skaidri, metalizuota)
- AL
- Matmenys:
- 300 – 1300 mm plotis
- 0,040 – 0,140 mm storis
Polietileno rūšys
PE (Polietilenas, angl. Polyethylene) yra viena iš plačiausiai naudojamų plastiko rūšių, pagaminta iš etileno monomerų, sujungtų į ilgas polimero grandines. PE turi keletą rūšių, tokių kaip LDPE, HDPE ir LLDPE, kurių savybės skiriasi priklausomai nuo molekulinės struktūros ir tankio, tačiau visos šios rūšys pasižymi galimybe perdirbti. Tai sintetinis polimeras, plačiai vertinamas dėl savo žemos kainos, lengvumo, lankstumo, atsparumo drėgmei, kai kurioms cheminėms medžiagoms ir geros smūgių sugeriamumo savybės. Jis taip pat gali būti gaminamas įvairių formų ir storių, todėl yra labai universalus.
Yra įvairių rūšių polietileno, turinčių skirtingas savybes. Vienos labiausiai paplitusių yra:
LDPE (žemo tankio polietilenas) – tai minkštas, lankstus ir elastingas termoplastinis polimeras, pasižymintis geru atsparumu drėgmei ir kai kurioms cheminėms medžiagoms. Dėl šių savybių LDPE dažnai naudojamas plėvelėms, maišeliams, buteliams ir kitiems gaminiams gaminti. Jis lengvai apdirbamas ir kaitinamas.
Monolytė laminuota plėvelė, naudojama apsaugoti spausdinimui nuo išorinių poveikių, taip pat gaminama iš LDPE, užtikrinant patikimą apsaugą nuo drėgmės ir mechaninių pažeidimų.
LLDPE (mažo tankio linijinis polietilenas) – tai termoplastinis polimeras, pasižymintis puikiu atsparumu įtrūkimams ir mechaniniams pažeidimams. LLDPE turi geresnes mechanines savybes nei tradicinis LDPE, todėl yra tvirtesnis ir atsparus tempimui. Dėl savo lankstumo ir stiprumo jis dažnai naudojamas gaminant maišelius, plėveles, įvairias pakuotes bei vamzdžius. LLDPE taip pat lengvai apdirbamas, jį galima formuoti ir kaitinti, todėl jis yra plačiai naudojamas įvairiose pramonės šakose.
MDPE (vidutinio tankio polietilenas, angl. Medium-density polyethylene) dažnai sutinkamas įvairiuose gaminiuose, tokiuose kaip plastikinių maišelių, plėvelių, vamzdžių ir konteinerių gamyboje.
Plėvelės gaminamos su šia plastiko rūšimi:
- Barjerinės plėvelės: Jos apsaugo maisto produktus nuo drėgmės, deguonies ir kitų aplinkos veiksnių, galinčių neigiamai paveikti gaminio išvaizdą.
- Laminuotos plėvelės: Šio tipo plėvelės pasižymi didesniu stiprumu ir atsparumu.
- Žemės ūkio plėvelės: MDPE gali būti naudojamas šiltnamio plėvelių ir mulčiavimo plėvelių gamyboje.
HDPE – Didelio tankio polietilenas. Tai tvirta, patvari, lengva ir chemiškai atspari (ne visoms cheminėms medžiagoms) plastiko rūšis, kuri naudojama plastikiniams buteliams, vamzdžiams bei konteineriams gaminti.
Pranašumai:
- Ilgaamžiškumas: Tai labai atspari medžiaga, todėl gaminiai iš jos tarnauja ne vienerius metus.
- Perdirbimo galimybė: HDPE yra 100% perdirbama medžiaga, todėl ji yra ekologiškesnis pasirinkimas nei kai kurios kitos plastiko rūšys.
Taikymas plėvelių gamyboje:
- Statybinės plėvelės. HDPE gali būti naudojamas gaminti tvirtas ir vandeniui nepralaidžias plėveles, naudojamas statybose kaip garo izoliacija ar skirtas klojimui po pamatais.
PET (polietileno tereftalatas) – tai vienas iš plačiausiai naudojamų plastikų pasaulyje. Šis termoplastinis polimeras gaminamas iš tereftalato rūgšties ir etilenglikolio. PET pasižymi puikiu skaidrumu, tvirtumu, lengvumu ir atsparumu drėgmei, dujoms bei kai kurioms cheminėms medžiagoms. Be to, jis yra lengvai perdirbamas, todėl dažnai naudojamas butelių, įvairių plėvelių ir kitų pakuočių, įskaitant maisto pakuotes, gamybai.
OPP (orientuotas polipropilenas, angl. Oriented Polypropylene) – tai plona polipropileno plėvelė, kuri specialiai apdorojama, siekiant pagerinti jos tvirtumą ir sumažinti tamprumą. Šio proceso metu taip pat gerėja plėvelės savybės, tokios kaip skaidrumas, blizgesys ir atsparumas įvairiems mechaniniams pažeidimams.
OPP plėvelė plačiai naudojama:
- Pakavimo medžiagų gamyboje: maisto produktų, gėrimų, higienos priemonių ir kitų prekių pakuotėse.
- Etikečių gamyboje: OPP plėvelė gali būti spausdinama ir naudojama kaip lipnios etiketės.
- Biuro reikmenyse: skaidrios OPP plėvelės dėklai dokumentams ir kt.
- Laminavimą: OPP plėvelė gali būti naudojama laminuoti popierių ir kitų medžiagų paviršiams, kad šie būtų atsparesni vandeniui ir plyšimui.
PA – (poliamidas) yra sintetinis polimeras, dar žinomas kaip nailonas. Yra įvairių PA tipų, kurių savybės skiriasi priklausomai nuo monomerų tipo ir molekulinės masės. Bendrai PA pasižymi dideliu stiprumu ir tvirtumu, geru atsparumu dilimui, cheminėms medžiagoms bei šilumai, geru lankstumu, bei geromis elektros izoliacinėmis savybėmis.
PA plačiai naudojamas kai kurių maisto produktų pakuotėse, elektrotechnikoje, tekstilės ir automobilių pramonėse bei gaminant mechanines detales.
EVOH – (etileno-vinil-alkoholio kopolimeras) yra pusiau kristalinis kopolimeras, pasižymintis puikiomis barjerinėmis savybėmis. EVOH turi ypatingai gerą atsparumą dujų ir aromatų pralaidumui, todėl plačiai naudojamas maisto pakuočių gamyboje, siekiant išsaugoti produktų šviežumą ir skonį.
Šios medžiagos privalumai: puikios barjerinės savybės, aukštas skaidrumas, geras atsparumas riebalams, tinka spaudai ant paviršiaus. EVOH taip pat turi ir trūkumų: pasižymi drėgmės sugeriamumu bei mažu atsparumu šilumai.
PET+ Metalized – PET+ (polietileno tereftalato) metalizuotos plėvelės – tai plastikinės plėvelės, padengtos plonu metalo, dažniausiai aliuminio, sluoksniu. Toks padengimo sprendimas gerina PET savybes, todėl jos tampa vertingos ne tik maisto, bet ir kitose pramonės šakose.
Tokio tipo plėvelės pasižymi puikiomis barjerinėmis savybėmis, saugo nuo drėgmės, deguonies ir šviesos poveikio. Plėvelės yra lengvos, todėl patogios transportuoti ir naudoti. Naudojamos užkandžių, gėrimų pakuotėms ir kaip izoliacinė medžiaga. PET yra perdirbama, o technologijų pažanga taip pat padeda geriau perdirbti ir metalizuotų plėvelių perdirbamumą.
BOPP – Dviašiškai orientuotas polipropilenas (angl. Biaxially Oriented Polypropylene). Tai yra polipropileno plėvelė, kuri buvo tempiama abejomis kryptimis (išilgine ir skersine), kad padidėtų jos tvirtumas, skaidrumas ir blizgesys.
Dėl šių savybių BOPP plėvelė plačiai naudojama kaip maisto produktų ir kitų įvairių prekių pakavimo medžiaga. Ji pasižymi geru atsparumu plyšimui ir yra lengvai perdirbama.
Antrinės žaliavos (perdirbtas PE ir PP) – Antrinės žaliavos, tokios kaip perdirbtas polietilenas (PE) ir polipropilenas (PP), yra gautos perdirbant jau panaudotus PE ir PP plastikus. Šios medžiagos gali būti naudojamos kuriant naujus plastikinius gaminius, sumažinant pirminių žaliavų poreikį ir atliekų kiekį.
Virinimo procesas leidžia sujungti LDPE plėvelę naudojant karštį ir slėgį, sukuriant tvirtą ryšį tarp dviejų paviršių. Tai labai naudinga gaminant plėveles, pakuotes ir kitus gaminius, kur būtina sandarinti medžiagą be papildomų klijų, kas sumažina gamybos kaštus ir pagerina gaminių kokybę.