X

Pakuotės maistui

Polietileninių plėvelių gamybos ekspertas UAB „UMARAS“ skiria didelį dėmesį produktų kokybei. Klientams siūlomos įvairios pakuotės maistui: daugiasluoksnė skystų pieno produktų pakavimo plėvelė, birių maisto produktų, krabų produktų pakavimo plėvelės, taip pat laminuotos plėvelės, skirtos maistui ir kitokiems skystiems, biriems, aromatiniams produktams pakuoti.

Pakuotės maistui, įvairios polietileninės maisto pakavimo plėvelės tinka sąlyčiui su maistu, nes nesuteikia maistui papildomo kvapo ar skonio, apsaugo maisto produktus nuo drėgmės ir nešvarumų.

Polietilenas ir maistas

Plastikinės pakuotės maistui yra neatskiriama kasdienybės dalis. Šiandien jau sunku įsivaizduoti, į kokią kitą tarą (išskyrus stiklą), būtų galima išpilstyti tokius maisto produktus, kaip mineralinis vanduo, aliejus, actas, pienas ir taip toliau. Kasdien nuperkama šimtai tūkstančių maisto produktų, kurie laikomi plastikinėje talpoje.

Polietilenas – chemiškai atsparus plastikas, pasižymintis geromis  dielektrinėmis savybėmis. Jis naudojamas įvairiose pramonės srityse, dažniausiai – maisto pramonėje. Polietileno teraftalatas (PET) įprastai naudojamas gaiviųjų gėrimų, vandens, sulčių, skalbimo, valymo priemonių pakuočių gamyboje. Prekybos vietas pasiekia tokios pakuotės maistui, kaip iš PET plastmasės išpučiami buteliai kepimo aliejui, putojantiems gėrimams bei vandeniui skirtos pakuotės.

Tuo tarpu plonų plastiko maišiukų, o taip pat ir plėvelių gamyboje naudojamas mažo tankumo polietilenas (LDPE). Dėl savo kietumo, lankstumo bei skaidrumo LDPE polietilenas gali būti naudojamas kaip šilumos sandarinimo medžiaga. Tokio polietileno plastikiniai buteliai, šaldyto maisto krepšiai po perdirbimo gali tapti plėvelėmis, lakštais, baldais, komposto dėžėmis ar net dailylentėmis.

Iš didelio tankio polietileno (HDPE) gaminamos pieno, kefyro, vandens, baliklių, skalbimo priemonių, šampūnų pakuotės, minkštesni jogurto indeliai, kai kurie plastikiniai maišeliai, taip pat stori, neplyštantys šiukšlių arba pakavimo maišai. Toks polietilenas yra neskaidrus, lankstus, mažiausiai reaguojantis, todėl iš jo gali būti gaminamos pakuotės pieno produktams.

Nesunku suprasti, kodėl pakuotės maistui gaminamos iš polietileno. Tai žmogaus sveikatai nepavojinga medžiaga, kuri yra labai lengva (nepridedanti žymaus papildomo svorio maistui), patikimai apsaugo maisto produktus nuo aplinkos poveikio. Dar vienas maisto produktų gamintojams ir pirkėjams aktualus požymis, kuriuo pasižymi plastikinės pakuotės maistui  – tai skaidrus paviršius,  leidžiantis puikiai matyti maisto produktus, esančius pakuotės viduje.

UAB „UMARAS“ pasiūlymai

  • Daugiasluoksnė pieno produktų pakavimo plėvele PACKLUX®. Skirta skystų pieno produktų pakavimui. Šios pakuotės maistui išorinis sluoksnis yra baltas su fleksografine spauda, vidinis sluoksnis – pagal kliento pageidavimą, juodas arba pilkas, vidurinis sluoksnis juodas.
  • Birių produktų pakavimo plėvelė PACKLUX ®. Skaidri, klientui pageidaujant galimi įvairių spalvų pasirinkimai arba fleksografinė spauda. Tai gali būti pakuotės ryžiams, makaronams, grikiams, žirniams ir kitiems biriems maisto produktams.
  • Laminuotos plėvelės. Skirtos pakuoti maistu ir kitiems skystiems, biriems, aromatiniams produktams pakuoti. Jos gali būti skaidrios, arba pagal kliento pageidavimus.